Nowa mapa cmentarza Osobowice

Cmentarz Osobowice – zobacz nową mapę !

Mapa Cmentarza Osobowice we Wrocławiu przedstawia szczegółowy układ tej największej miejskiej nekropolii, zajmującej powierzchnię 53 hektarów. Na mapie można znaleźć następujące elementy:

  • Główne wejścia i bramy: Mapa wskazuje lokalizacje głównych wejść na teren cmentarza, w tym głównej bramy od ulicy Osobowickiej.
  • Aleje i ścieżki: Układ głównych alei oraz mniejszych ścieżek, które ułatwiają poruszanie się po cmentarzu.
  • Kwatery i pola grobowe: Numeracja poszczególnych kwater i pól grobowych, co umożliwia łatwe zlokalizowanie konkretnego grobu.
  • Kaplica cmentarna: Zaznaczone jest położenie kaplicy z 1921 roku, zaprojektowanej przez architekta Maksa Berga, znajdującej się w zachodniej części cmentarza.
  • Zabytkowe nagrobki i pomniki: Mapa może wskazywać miejsca historycznych grobów, takich jak grób Adolfa Andersena, wybitnego szachisty, z 1879 roku.
  • Kwatery specjalne: Obszary przeznaczone dla różnych grup, np. kwatera żołnierzy niemieckich z I wojny światowej, kwatera mahometan z końca lat 40., kwatera cygańska z charakterystycznymi kaplicami grobowymi, czy kwatera sióstr zakonu Urszulanek.
  • Obiekty infrastrukturalne: Lokalizacje biura administracji cmentarza, toalet oraz innych budynków pomocniczych.
  • Ogrodzenie i granice cmentarza: Przebieg ogrodzenia, w tym historyczne elementy, takie jak ogrodzenie od ulicy Osobowickiej z początku XX wieku.

Dzięki takiej mapie odwiedzający mogą łatwo odnaleźć poszukiwane miejsca, zaplanować trasę zwiedzania oraz zapoznać się z bogatą historią i architekturą Cmentarza Osobowickiego. Zobacz cennik usług.

źrodło: https://zck.wroc.pl/cmentarze-komunalne/cmentarz-osobowice/