Cmentarz Grabiszyński

Prace na cmentarzu grabiszyn, tel. 504-746-203

Cmentarz Grabiszyński – pierwsze wzmianki notowano w 1881 roku. Już rok później wybudowano kaplicę cmentarną poświęconą pamięci Karoliny Gierth.
Z biegiem lat na potrzeby nekropoli przeznaczano kolejne sąsiadujące tereny poszerzając cmentarz w kierunku południowym.
W rejonie zlokalizowane były trzy cmentarze komunalne, do dziś użytkowany jest usytuowany wzdłuż ul. Grabiszyńskiej (Graebschenerstr.), o powierzchni ok. 20 ha.

To jeden z najstarszych wrocławskich cmentarzy. Dodatkowego waloru nadają aleje z pięknymi okazałymi drzewami dąb i grab.

Obecnie nie ma możliwości rozbudowy cmentarza, zmarli chowanie w kolumbarium oraz jako dochówek w grobach ziemnych. Warto wiedzieć:
Dwie kwatery przeznaczone dla prawosławnych.

W roku 1927 w jedna z wolnych kwater na południowym skraju nekropolii przeznaczono dla żołnierzy włoskich, zmarłych w niewoli niemieckiej pod koniec I Wojny Światowej.

Dziś istniejącej części cmentarza znajduję się kaplica wybudowana w styku neoromańskim, a zaprojektował ją Johann Robert Mende.
Obecny teren Parku Grabiszyńskiego to część dawnej nekropolii.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki szerokiemu zakresowi usług dostosujemy indywidualną ofertę dla potrzeb klienta.: od popularnej usługi jaką jest sprzątanie grobów, porządkowania i pielęgnacji oraz kompleksowej opieki nad pomnikiem, po montaż ramy drewnianej, obudowy grobu. Są to skrzynie na grób tymczasowy wraz z montażem. W przypadku przechylenie grobu wykonujemy jego podniesienie i poziomowanie.

Utrzymanie zieleni, podcięcie żywopłotu, przycięcie tui, krzewów oraz gałęzi i żywopłotu. Obsypanie grobu grysem, kamyczkami.
Konserwacja nagrobka z granitu, marmuru oraz renowacja i szlifowanie pomnika z lastryko i inne prace również ogrodowe na cmentarzu.

Cena do uzgodnienie telefonicznego, przesyłamy zdjęcia przed i po wykonaniu usługi. Obsługujemy nie tylko cmentarz grabiszyński – dojedziemy na wszystkie nekropolie we Wrocławiu tel. 504-746-203

http://posprzataniegrobow.eu/wroclaw/

http://omegaplus.home.pl/renowacja-grobu/