Pogrzeb online

Wielu zarządców cmentarzy pozamykało je, powołując się na rozporządzenie związane występującą epidemią. Zmianie ulega sposób przeprowadzania pogrzebów.
Regulacje w tym zakresie wprowadza zarówna archidiecezja, zarządcy cmentarza oraz władze miasta.
Uroczystości pogrzebowe ograniczone zostaną do trzeciej stacji, czyli będą odbywały się na cmentarzu, nad grobem, a w uroczystościach pogrzebowych będzie mogła uczestniczyć tylko najbliższa rodzina.  W praktyce oznacza to, że w pogrzebie może uczestniczyć nie więcej niż pięć osób – oprócz osób sprawujących kult religijny lub zatrudnionych przez zakład pogrzebowy.
Transmisja pogrzebu online? Dla bliskich, którzy w tej trudnej chwili chcieliby odprowadzić zmarłego w jego ostatniej drodze, możliwość uczestnictwa w ceremonii pogrzebowej korzystając z przekazu online dają nowoczesne technologie transmisji w Internecie.
Czy tworzy nowy rodzaj usługi w branży funeralnej? Wszystko wskazuję na to że tak. Po zniesieniu obecnie obowiązujących zakazów i ograniczeń,  dla osób którzy ze względu na chorobę, odległość czy inne sytuacje życiowe nie mogą być obecni na pogrzebie, skorzysta z usługi filmowania i transmitowania online uroczystości pogrzebowej.


Przeczytaj też :
Pogrzeb transmitowany on-line. Nowa usługa walijskich krematoriów
https://tvn24.pl/ciekawostki/pogrzeb-transmitowany-on-line-nowa-usluga-walijskich-krematoriow-ra271804-3504978